ماشین سوزن کوب Tamping Switch Machine

اولین نمونه سوزن کوب در سال  1962 ساخته شده است که شاسی موبیل دستگاه دارای حرکت عرضی بوده و می تواند تمام قسمت های سوزن ( با همه پیچیدگی های آن ) را زیرکوبی نماید .

همزمان با افزایش سرعت و عبور وسائط نقلیه ای با بار محوری بالاتر نیاز به ماشین های سوزن کوبی مطرح گردید که علاوه بر سرعت عملیاتی بالاتر در راستای دستیابی به هندسه مناسب و استاندارد دارای قابلیت های

زیر نیز بوده و بتواند بصورت همزمان عملیات های زیرکوبی ، تراز ، دیلم کاری و جک زدن را انجام دهد.

در این راستا ماشین هایی با قابلیت مذکور توسط شرکت پلاسر تولید و در خدمت شبکه های خطوط ریلی قرار گرفت . از زمان ورود سوزن کوب ها به شبکه ریلی ، پیشرفت های شایانی در تکنولوژی ساخت این ماشین ها انجام شده است .

معرفی انواع سوزن کوب:

- سوزن کوب های سری 275-08 ( سری قدیم ) .دو عدد از سوزن کوب های موجود در ایران از این مدل می باشد که ساخت شرکت پلاسر اتریش بوده و از سال 1984 در ایران شروع به فعالیت نموده که قادر به انجام عملیات زیرکوبی ، دیلم کاری و تراز به صورت همزمان می باشد .

سوزن کوب های سری  N-275-08 (سری جدید ) . دو عدد از سوزن کوب های موجود در ایران از این مدل می باشد که ساخت شرکت پلاسر اتریش بوده و از سال 1990 در ایران شروع به فعالیت نموده که قادر به انجام عملیات زیرکوبی ، دیلم کاری ، تراز به صورت همزمان می باشد .

سوزن کوب های سـری جدید 4s - 16-08 . دو عدد از سوزن کوب های موجود در ایران که جدیداً خریداری و وارد ناوگان ریلی ایران شده است از این مدل بوده که ساخت شرکت پلاسر اتریش می باشد . این مدل علاوه بر سوزن کوبی وبغل کوبی ، انجام عملیات جارو را نیز انجام می دهد .

چند نما از ماشین سوزن کوبمنبع: http://khat.rai.ir

 

/ 0 نظر / 405 بازدید